Menü Kapat

ZAMBAK ÇİÇEKLİ ÖRGÜ LİF MODELİ AMA BATTANİYEDE OLUR

3-renkli-zambak-tig-isi-desen-yapilisi

Takım Zambak Lif Modeli olarak sunulan Tığ işini Battaniye olarak yapabiliriz. Lif Modeli yapmak için de Kare ve Yuvarlak model üstünde Tarifi gösteriliyor.Uzun modeli de yayınlandığında onlar da sayfada yerini alacaklar.

Çubuklu Modelli Yuvarlak Zambak Lif Modelini büyütebildiğiniz kadar Büyütüp Yuvarlak Büyük şık bir Paspas Kare Olanla da Battaniye fikri size nasıl geliyor?

zambak-cicekli-yuvarlak-lif-yapilisi
zambak-cicekli-yuvarlak-lif-yapilisi

Ölçüler Lif modeli Bir sıra 9 bir sıra 10 motif ile yapılmış.Oldukça büyük ele gelebilen bir Lif Olmuş.Battaniye için de 20-25 motifle güzel geniş rahat kullanılan Battaniye olur.

5 numara Tığa 3 renk kullanılıyor 90-95 zincir ile başlayabilirsiniz.Lif için Bu zincir çekildiğine göre 200-220 zincir Battaniye için olur.

orgu-zambak-cicekli-tig-orgu-bebe-battaniye
orgu-zambak-cicekli-tig-orgu-bebe-battaniye

90 zincir ile başlanıyor Lif yapımın da .Siz ne yapacaksanız o zincir sayısı ile başlamalısınız.Önce örneği çıkarın sonra ne isterseniz o ölçülerde yaparsınız.

ÇATILI AJURLAR ÖRGÜ ROBALI YELEKLER VE HIRKALARA

Çatılı Ajurlar Örgü Modeli de günün Şiş işi modeli.Ajurlu örnek Bebek ve Büyükler için örülen modeller de çok zarif olur.

zambakli-tig-orgu-battaniye-lif-yapimi
zambakli-tig-orgu-battaniye-lif-yapimi

Örgü zambaklı çiçekli Tığ Modeli Üçgen yapıldığında tabi ki uygun ipler ile Bayanlara Şal Modeli olabilir mi? diye düşünüyorum.Biraz kalıp gibi durduğu için motifi yumuşatmak için ince ip kalın Tığ olabilir.

YENİ SEZON ÖRGÜ NAKIŞLI BABET PATİK YAPIMI

Tığ işi Modeli yanın da Şiş ile de yapılan Örgülerden Babet Patik Tarifini görmenizi isterim.Çok temiz örülmüş çok güzel Tarif edilmiş.

zambak-cicekli-battaniye-lif-ornegi
zambak-cicekli-battaniye-lif-ornegi

Evet Kare olan modeli de bu.Uzun olanı da zamanla yapılır onuda sayfaya eklerim.Zaten örneği öğrendiğiniz de üçgen ya da uzun rahtlıkla siz de yapabilirsiniz.

Yuvarlak Zambaklı Lif Modeli videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.